4 powody, dla których iPad to najlepszy tablet na świecie

Czasy się zmieniają, a bieg historii jest mało korzystny dla tabletów. Te urządzenia jakoś nigdy nie zdołały podbić naszych portfeli, choć był okres, gdy cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem. Tabletom na pewno przeszkodziły rosnące ekrany smartfonów i malejące laptopy, ale to nie jest jedyny powód. Przede wszystkim użytkownicy mocno zawiedli się na funkcjonalności i wydajności tabletów. Gdyby wszystkie tablety choć zbliżyły się jakością do iPada, to prawdopodobnie te urządzenia znaczyłyby dziś o wiele więcej.

Dlaczego twierdzimy, że iPad to najlepszy tablet na świecie? Mamy 4 argumenty na potwierdzenie tej tezy.

1. Retina! - ekran wykonany w tej technologii do niedawna był najważniejszym argumentem przemawiającym za zakupem iPada. Żaden inny tablet nie mógł się pochwalić tak doskonałą jakością obrazu. Obecnie Retinę oferują także chińskie podróbki iPada, ale to właśnie produkt Apple jako pierwszy wykorzystywał tę znakomitą technologię wyświetlania obrazu. Na iPadzie aż chce się oglądać filmy, grać, nudzić się w sieci – i to bez względu na to, czy jesteśmy na słonecznej plaży czy w ciemnym pokoju.

2. Jakość wykonania – wystarczy wziąć do ręki iPada Air, aby od razu przekonać się, dlaczego ten sprzęt tyle kosztuje. Tablet został wykonany z jednego kawałka aluminium, waży mniej niż pół kilograma, świetnie leży w dłoni i prezentuje się tak, że naprawdę nie chce się go zamykać w żadnym pokrowcu. Nie ma drugiego tak dobrze wykonanego tabletu na rynku i nawet fani Samsunga tego nie zmienią.

3. Szybkość – jeszcze raz posłużmy się przykładem iPada Air. Procesor A7 gwarantuje mu znakomite tempo pracy. Naprawdę trzeba się postarać, aby zmusić tablet do jakiejkolwiek przycinki, w czym oczywiście duża zasługa świetnego systemu iOS. Najważniejsze jest jednak to, że iPad – w odróżnieniu od tabletów pracujących pod Androidem – zachowuje swoją wydajność przez długi czas, mimo dokładania mu kolejnych aplikacji, często bardzo obciążających (jak gry, z którymi sprzęt też świetnie sobie radzi dzięki obsłudze OpenGL 3.0).

4. Tu naprawdę widać rozwój – jednego Apple nie można odmówić. Ma pomysł na swoje produkty i rozwija je zgodnie z przyjętymi założeniami. Każda kolejna generacja iPada była wyraźnie lepsza od poprzedniej, a iPad Mini i iPad Air także nie były typowymi rynkowymi „zapychaczami”, ale urządzeniami kierowanymi do konkretnej grupy użytkowników. Tu nic nie dzieje się przypadkowo, dzięki czemu nie ma problemu z odróżnieniem poszczególnych modeli, co czasami jest bardzo kłopotliwe w przypadku innych producentów. Apple daje swoim klientom wybór: Masz iPada? Możesz go wymienić na nowy model. Nie chcesz? W takim razie Twój stary sprzęt nadal będzie działać bez zarzutu i ze wsparciem dla aktualnego iOS.

Nie zapominajmy o jeszcze jednej ważnej kwestii: iPad był po prostu pierwszy i to on zapoczątkował modę na tablety. Gdy w styczniu 2010 roku Steve Jobs prezentował nowe urządzenie, świat od razu oszalał na jego punkcie i w dniu premiery złożono ponad 300 tysięcy zamówień. Minęły lata, ale jedno się nie zmieniło – iPad to naprawdę najlepszy tablet na świecie.

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.