Jaki będzie iPhone 8?

Apple to najważniejsza marka świata, nic więc dziwnego, że każda plotka na temat nowego urządzenia firmy z Cupertino natychmiast rozchodzi się po internetach z prędkością światła. Tak też było z rzekomą zapowiedzią wprowadzenia do produkcji następcy iPhone'a 7. Plotka po czasie okazała się być prawdą i dziś już wiemy, że najpewniej jesienią Apple zaprezentuje nam iPhone 8, nazywany też roboczo iPhone Edition. Czego możemy się spodziewać po nowym smartfonie? Poznaj najciekawsze przecieki na ten temat.

 

Czekamy na debiut iOS 11

Apple póki co oficjalnie potwierdza, że we wrześniu 2017 roku zaprezentuje nowe smartfony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 11, który ma jeszcze umocnić pozycję firmy z Cupertino na rynku urządzeń mobilnych. Nowy system na pewno trafi na odświeżone wersje iPhone'a 7, czyli 7S i 7S Plus.

Mniej więcej w tym samym czasie na rynku ma się pojawić specjalna, jubileuszowa edycja iPhone'a – oznaczona jako Edition lub jak wolą internety, 8. W końcu w tym roku iPhone świętuje 10. rocznicę obecności na rynku, o czym pisaliśmy już na naszym blogu.

I właśnie ta zapowiadana nowość budzi największe zainteresowanie branży. Choć iPhone 7 to wciąż świeży telefon, to szaleńczo rozwijający się rynek elektroniki użytkowej żąda nowości. Poza tym niedawno niezłego ćwieka zadał konkurencji Samsung, który przedstawił znakomitego flagowca, czyli Galaxy S8. Apple zwyczajnie musi na to odpowiedzieć.

 

Co już wiemy o iPhone 8?

Najważniejszą informacją jest ta, że iPhone 8 ma być pierwszym iPhonem w historii wyposażonym w ekran OLED. To ogromna zmiana, ponieważ Apple od zawsze było wierne technologii LCD. Ten ruch powinien być jednak korzystny, bo użytkownicy kupujący tak drogie telefony oczekują już najwyższej jakości obrazu – a OLED to zapewnia.

Ekran podobno będzie mieć przekątną 5,8 cala, choć tak naprawdę będzie to tylko 5,15 cala – resztę miejsca zajmie Touch ID oraz dodatkowe kontrolki. Nie należy się więc raczej spodziewać, że iPhone 8 będzie telefonem wyraźnie większym niż iPhone 7.

Sporo przecieków dotyczy obudowy. Ta ma być wykonana ze stali nierdzewnej i szkła, a więc nawiązywać do tego, co Apple wprowadziło już w 2010 roku. Firma musiała zrezygnować z aluminium, ponieważ iPhone 8 ma oferować funkcję bezprzewodowego ładowania, a ten metal mógłby zaburzać cały proces.

 

Jedno jest pewne: będzie drogo

Tak oczekiwany iPhone 8 – i to wiemy na pewno – będzie telefonem dla wybranych, czyli dla osób mających za dużo luźnej gotówki. Według różnych przecieków cena startowa urządzenia będzie wynosić od 850 do nawet ponad 1000 dolarów, co oznacza, że polscy klienci będą musieli wysupłać z portfela od 4500 do nawet 5000 złotych! Wysoki kurs dolara i VAT robią niestety swoje.

Urządzenia Apple nigdy nie były tanie, ale jeśli iPhone 8 rzeczywiście będzie kosztować aż tak dużo, to raczej nieprędko okaże się rynkowym hitem. W końcu jego główny konkurent, Samsung Galaxy S8, kosztuje w tej chwili około 3500 złotych. Chyba że Apple znów czymś zaskoczy, a w tym firma z Cupertino jest naprawdę dobra.

 

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.