O czym musisz pamiętać, zanim oddasz swój iPhone do naprawy?

Zbita szybka, zalanie, niedziałający przycisk Home, trzaski w głośniku, niesprawna bateria – to najczęstsze awarie, z jakimi mają do czynienia właściciele iPhone'ów. Smartfony marki Apple słyną z niezawodności, jednak to tylko urządzenia elektronicznie, które w każdej chwili mogą się zepsuć. Wtedy najrozsądniej jest oddać iPhone do profesjonalnej naprawy. Zanim jednak to zrobisz, pamiętaj o tych najważniejszych zasadach.

Przygotuj telefon

Jeśli Twój iPhone nie jest już na gwarancji i oddajesz go do naprawy pogwarancyjnej do niezależnego serwisu Apple (np. Kliniki iPhone), to oczywiście nie musisz dołączać do urządzenia karty gwarancyjnej i dowodu zakupu. Mimo to warto przygotować oryginalne pudełko i zapakować do niego telefon. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko jego uszkodzenia w transporcie, o ile oczywiście decydujesz się skorzystać z usług serwisu działającego w innym mieście.

Rada

Korzystając z usług firmy kurierskiej pomyśl o opcji wykupienia ubezpieczenia przesyłki.

Jeśli problem z Twoim telefonem może mieć jakikolwiek związek z akcesoriami (np. oryginalną ładowarką czy zestawem słuchawkowym), warto dołączyć te elementy do opakowania wysyłanego do serwisu.

 

Wyczyść swój iPhone przed oddaniem do naprawy!

Oczywiście pracownicy profesjonalnego serwisu urządzeń Apple nie mają czasu, aby przeglądać zawartość telefonów klientów (jest to też surowo zabronione, również prawnie), jednak mimo wszystko przed oddaniem iPhone'a do naprawy mądrze jest zrobić kopię zapasową i wyczyścić urządzenie. Jak to zrobić?

W przypadku iPhone'a czy iPada jest to banalnie proste. Wystarczy skorzystać z funkcji iCloud. Oto instrukcja krok po kroku:

1.Połącz się z Internetem i wejdź w Ustawienia, a następnie w opcję iCloud.

2.Wybierz opcję Archiwum (w przypadku iOS 8) lub Dysk i archiwum (iOS 7).

3.Po uruchomieniu opcji archiwizacji wybierz Archiwizuj teraz. System automatycznie stworzy kopię zapasową danych w chmurze.

Po wykonaniu kopii zapasowej możesz bezpiecznie usunąć dane z urządzenia.

 

W tym celu postępuj zgodnie z poniższym schematem:

1.Wejdź w Ustawienia i wybierz iCloud.

2.U dołu ekranu znajdziesz opcję Wyloguj się (w przypadku iOS 8) lub Usuń konto (iOS 7 i starszy).

3.Zatwierdź swój wybór poprzez ponowne naciśnięcie opcji Wyloguj się lub Usuń.

4.Wyłącz usługę Znajdź mój iPhone (w Ustawienia → iCloud).

5.Wejdź w UstawieniaOgólneWyzeruj.

6.Wybierz opcję Wymaż zawartość i ustawienia.

7.Twój iPhone uruchomi się ponownie. Teraz może go wyłączyć i umieścić w pudełku do wysyłki.

 

Na koniec pamiętaj, aby przed wysłaniem telefonu do serwisu wyjąć z niego kartę SIM ( i kartę pamięci, w przypadku innego telefonu niż iPhone) oraz spisać numer przesyłki kurierskiej. Tak przygotowane urządzenie możesz spokojnie przekazać profesjonalistom, którzy zdiagnozują i usuną usterkę. 

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.