TOP 5 najczęstszych usterek w iPhonie

Smartfony marki Apple cieszą się doskonałą opinią użytkowników, a ich wysoka cena jest nie tylko efektem działań marketingowych, ale także bardzo dobrej jakości wykonania. Mimo to nawet iPhony się psują – w końcu to urządzenia elektroniczne, delikatne, wrażliwe na nieprawidłowe użytkowanie i uszkodzenia mechaniczne. Do naszego serwisu trafiają telefony z przeróżnymi awariami, jednak niektóre z nich regularnie się powtarzają. Dlatego stworzyliśmy ranking TOP 5 najczęstszych usterek w iPhonie.

1.Szybko rozładowująca się bateria – ten problem doskonale znają użytkownicy iPhone'ów 5, ponieważ w niektórych egzemplarzach Apple zamontowało wadliwą baterię. Jednak usterka, czy raczej nieunikniony efekt eksploatacji, pojawia się w praktycznie wszystkich generacjach telefonu. Z wymianą baterii nie należy zwlekać, ponieważ może to przynieść bardzo nieprzyjemne skutki, o których przeczytasz w TYM wpisie.

2.Słaba jakość dźwięku podczas rozmowy telefonicznej – w takiej sytuacji czasami pomaga aktualizacja oprogramowania, jednak bywa, że problemem jest usterka elektroniki. Wówczas w zdecydowanej większości przypadków konieczna jest wymiana głośnika górnego lub dolnego, w zależności od tego, kiedy pojawiają się nieprzyjemne trzaski.

3.Uszkodzony wyświetlacz – gros przypadków to wina użytkownika, który upuścił swój telefon na podłogę lub zgniótł go podczas wsiadania do samochodu. Pęknięty wyświetlacz w iPhone na szczęście można bardzo szybko i niedrogo wymienić – robimy to na miejscu. Taka procedura jest również jedynym pewnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy wyświetlacz nie jest pęknięty, ale nie reaguje na dotyk lub funkcja dotyku jest bardzo nieprecyzyjna.

4.Niedziałający przycisk Home – standardowa usterka w iPhonie, która wynika z intensywnej eksploatacji telefonu i jest bardzo irytująca, ponieważ w praktyce uniemożliwia wygodne korzystanie z urządzenia. Wymiana przycisku Home w iPhone to nic skomplikowanego i taką naprawę także wykonujemy na miejscu. Po jej przeprowadzeniu telefon wraca do pełnej sprawności.

5.Zalany iPhone – tutaj winę ponosi wyłącznie użytkownik i nie można obarczać nią producenta. Delikatne podzespoły elektroniczne są bardzo wrażliwe na wilgoć, dlatego czasami do wystąpienia usterki wystarczy nawet krótkie użytkowanie telefonu w trakcie ulewy. Zawsze podkreślamy, że samodzielna reanimacja zalanego iPhone'a jest nierozsądna i może doprowadzić do jeszcze większych zniszczeń. Lepiej jest zostawić to specjalistom, którzy przywrócą telefon do pełnej sprawności.

Mimo kilku powtarzających się usterek możemy śmiało potwierdzić, że iPhone to naprawdę porządny telefon. Nie jest jednak niezniszczalny. Jeśli Twój smartfon cierpi na jedną z wymienionych przez nas przypadłości, zawsze możesz skorzystać z naszej darmowej ekspertyzy.

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.