Wiemy więcej o iOS 11! Jakie nowości przyniesie nowy system mobilny Apple?

Apple to marka o tak ogromnym znaczeniu dla świata technologii, że właściwie każda, nawet najmniejsza plotka na temat jej planów, natychmiast uruchamia lawinę spekulacji. Dokładnie tak samo było z zapowiadaną najnowszą wersją systemu operacyjnego na urządzenia mobilne, czyli iOS 11. Apple kilka dni temu częściowo zaspokoiło ciekawość branży i zaprezentowało kilka nowych funkcji, które przyniesie system. Szykuje się m.in. fajne udogodnienie dla kierowców.

Synchronizacja iMessage na wszystkich urządzeniach Apple

Apple o iOS 11 opowiedziało podczas konferencji dla deweloperów WWDC 2017. Najwięcej czasu zostało poświęcone omówieniu chyba kluczowej nowości, którą wprowadzi system. Chodzi o działanie komunikatora iMessage. Zgodnie z nową filozofią dane z komunikatora mają zostać całkowicie zsynchronizowane ze wszystkimi urządzeniami Apple należącymi do użytkownika. Co to oznacza w praktyce?

Jeśli usuniesz jakąś wiadomość z iMessage na swoim iPhonie, to zniknie ona także z iPada czy MacBooka i odwrotnie. W teorii chodzi o to, aby użytkownik miał porządek w komunikatorze bez względu na to, na jakim urządzeniu z niego korzysta. Pewnie jednak wiele osób będzie tą zmianą zaskoczonych, w efekcie czego mogą stracić jakieś ważne dla siebie wiadomości, jeśli nie zrobią ich backupu.

Jeszcze jedną zmianą związaną z iMessage jest udostępnienie możliwości dokonywania płatności na platformie Apple Pay właśnie przy użyciu tej aplikacji.

 

Nowa, lepsza Siri

Wielbiciele „inteligentnej asystentki” Siri w iOS 11 doczekają się jej znaczącej aktualizacji. Apple zapowiedziało, że aplikacja zyska funkcję sprawnego tłumaczenia treści w czasie rzeczywistym, m.in. w języku angielskim, chińskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Póki co nie wiemy, czy na liście języków znajdzie się też polski. Ponadto Siri ma brzmieć bardziej przyjaźnie – cokolwiek to znaczy.

 

Skup się na drodze!

Kolejna zaprezentowana nowość, to bez wątpienia aluzja ze strony Apple do gorącej dyskusji nad obniżeniem poziomu bezpieczeństwa na drogach, na co wpływ ma mieć epidemia korzystania ze smartfona w czasie jazdy. W systemie iOS 11 pojawi się funkcja o nazwie Do Not Disturb While Driving (będzie dostępna zarówno na iPhonie, jak i na iPadzie).

Po uruchomieniu funkcji kierowca nie będzie otrzymywać żadnych powiadomień i komunikatów w czasie jazdy. Dzięki temu będzie mógł się skupić na drodze.

 

Kiedy start?

System iOS 11 ma zostać oficjalnie zaprezentowany jesienią tego (2017) roku, prawdopodobnie we wrześniu. Ten termin nie jest oczywiście przypadkowy, ponieważ w tym samym czasie spodziewamy się prezentacji najważniejszego produktu Apple – iPhone 8. Pisaliśmy o nim w TYM artykule, dlatego możesz teraz do niego zajrzeć i dowiedzieć się, jak zapowiada się najnowsza odsłona flagowca firmy z Cupertino. 

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.