Wymiana wyświetlacza w iPhone – co musisz o tym wiedzieć?

Uszkodzony wyświetlacz to jedna z najczęstszych usterek, z jakimi spotykają się użytkownicy iPhone'ów (przeczytaj nasz ranking awarii). Na szczęście pęknięta szybka w iPhonie wcale nie oznacza konieczności wymiany całego telefonu. Obecnie nie jest żadnym problemem tania wymiana wyświetlacza w iPhone, co pozwala przywrócić telefonowi pełną funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. O czym musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na taką procedurę? Podpowiadamy.

Kiedy konieczna jest wymiana wyświetlacza w iPhone?

Wbrew pozorom nie tylko wtedy, gdy wyświetlacz ulegnie pęknięciu. Częstym powodem wymiany wyświetlacza jest także niedziałający dotyk. Zdarza się równie, że dotyk działa, ale jest bardzo nieprecyzyjny, co doprowadza użytkownika do szału – np. właściciel chce uruchomić pożądaną aplikację, a tymczasem otwiera się coś zupełnie innego.

Oczywiście najczęstszą przyczyną wymiany wyświetlacza jest zbita szybka w iPhone. W takiej sytuacji zawsze zalecamy wymianę całego ekranu, ponieważ tylko to gwarantuje przywrócenie urządzenia do pełnej sprawności, brak problemów z dotykiem i przede wszystkim zachowanie estetycznego wyglądu telefonu.

 

Pamiętaj!

Uważaj na podejrzanie tanie oferty „wymiany zbitej szybki”. Niektóre serwisy podejmują próbę przyklejenia samej szybki na moduł wyświetlacza, co z reguły przynosi opłakany skutek.

 

Kolejnym wskazaniem do wymiany wyświetlacza jest jego bardzo głębokie zarysowanie. To może się zdarzyć w wyniku nieuważnego użytkowania telefonu, niestosowania pokrowca ochronnego lub noszenia smartfona luzem w torebce wraz z kluczami, długopisami itd.

 

Rada

Jeśli chcesz mieć pewność, czy wyświetlacz Twojego iPhone'a będzie się jeszcze nadawać do użytku, skorzystaj z darmowej ekspertyzy w naszym serwisie.

 

Nigdy samodzielnie!

Samodzielna wymiana wyświetlacza w iPhone to niebezpieczna zabawa. Co prawda w Internecie można znaleźć mnóstwo poradników w stylu „krok po kroku”, ale na ekranie monitora wszystko wydaje się łatwe. W praktyce takie być jednak nie musi. Pamiętaj, że Twój iPhone to bardzo zaawansowane i delikatne urządzenie. Wystarczy jeden błąd, aby z teoretycznie łatwej naprawy wyszedł spory kłopot, który będzie już wymagać interwencji serwisu i poniesienia znacznie wyższych kosztów.

Wymiana wyświetlacza w iPhone to nic skomplikowanego dla fachowca. W naszym serwisie wykonujemy tę usługę praktycznie od ręki i w bardzo atrakcyjnej cenie, dlatego podejmowanie ryzyka uszkodzenia kosztownego telefonu jest zwyczajnie nierozsądne.

Skontaktuj się z nami

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.